Kolmapäeval, 13. mail külastab Tallinna Ülikooli tuntud Itaalia kirjanik Alessandro Baricco, kes vestleb tänapäeva kirjandusest ning selle uuest keelest Tallinna Ülikooli rektor Rein Rauaga. Kohtumine Bariccoga algab kell 14.00 Riho Pätsi auditooriumis (Uus-Sadama 5, II korrus, auditoorium U-213).

Alessandro Baricco (sündinud 1958) on tänapäeval üks tõlgitumaid ja loetumaid Itaalia kirjanikke maailmas. Lisaks kaheksale romaanile pärineb Baricco sulest näidendeid ning ka üks filmistsenaarium, mille kirjanik ka režissöörina ekraanile tõi. Oma sünnilinnas Torinos asutas ta ka loovkirjutamise kooli Scuola Holden.

Eesti keeles on Baricco romaanidest ilmunud „Siid“ (2002), „Ookean meri“ (2005), „Veretult“ (2005), „See lugu“ (2009) ja monoloog „Novecento“ (2008), viimase on lavastaja ja näitleja Vahur-Paul Põldma ka Eesti lavalaudadele toonud.

Kõik huvilised on oodatud, vestlusringi lõpuosas on võimalik Bariccole esitada küsimusi. Vestlusring toimub inglise ja itaalia keeles (tõlge inglise keelde).

Ürituse korraldajateks on Tallinna Ülikool ja Tallinna kirjandusfestival.

Lisainformatsioon:

Daniele Monticelli
Tallinna Ülikooli itaalia keele ja kultuuri lektor
telefon: 5037536
e-post: daniele.monticelli@tlu.ee