Kuidas sai sündida 11. september 2001? Kes seisab maailma ühes võimsamas riigis korraldatud terrorirünnaku taga? Miks Maailma Kaubanduskeskuse hoone plahvatuse ametlikku versiooni usub vaid kolmandik ameeriklasi? Kas saame kunagi teada 9/11 tragöödia tegelikest põhjustest?

Niimoodi küsib kogumik «Zero», mis ilmus tuntud Itaalia politoloogi ja publitsisti Giulietto Chiesa eestvedamisel. Raamat sisaldab 11. septembri 2001. a sündmuste sensatsioonilise rahvusvahelise uurimise tulemusi. Raamatut ning tema ainetel valminud filmi “9.11. Uurimine nullist” esitleb Tallinnas, rahvusvahelises meediaklubis “Impressum” autor ise – Europarlamendi saadik Giulietto Chiesa.

Chiesa on l’Unità kunagine Moskva korrespondent ning PCI Genova osakonna üks juhtidest. 1989-1990 oli partner (fellow) Washingtoni uurimisinstituudis Wilson Center, Kennan Institute for Advanced Russian Studies. Varem keskendunud Nõukogude Liidule, siis muidugi paelus üheksakümnendatel Chiesa tähelepanu demokraatiatransitsioonid ning Venemaa. Uuel sajandil on ta süüvinud peamiselt globalisatsiooni ja sõjateemalistesse tegevusse (muuhulgas ka CIA roll Euroopas). Viimasel ajal ilmuvad tema sulest muuhulgas ka kaastööd ajalehtedes ja ajakirjades nagu La Stampa, Galatea, Megachip, MicroMega, Il manifesto, Latinoamerica). Chiesa on ennast alates 90.-st nimetanud poliitilistelt vaadetelt sotsialistiks, alates 2007. aastast Sinistra Democratica liige.

Soovitan minna kuulama ka kõigil Itaaliahuvilistel, sest Chiesa tutvustab kindlasti üht tüüpi Itaalia poliitilise mõtte toimimist – isegi siis kui konkreetne teema ei ole otseselt Itaaliaga seotud. Hiljem olete oodatud siia blogisse kommenteerima, kuidas oli ja mida arvata.

Üritus toimub 26. novembril algusega kell 17 “Rahva Raamatu” esitlusruumis Viru Keskuse 4. korrusel. Sissepääs tasuta. Lisainformatsioon: tel. (+372) 58 233977. Ürituse korraldab meediaklubi Impressum

Oudekki Loone, Bologna